Rám skládacího kola Brompton

V konstrukci a použitých materiálech rámu leží hlavní jádro a tajemství výjimečnosti kol Brompton. Ručně mosazí letovaný rám je vysoce tuhý a pevný a zajišťuje optimální jízdní vlastnosti kola, které překvapí při každé testovací jízdě. (Rezervujte si testovací jízdu ZDE) Funkčnost, tuhost a vysoká životnost kloubů zaručuje bezproblémové každodenní používání kola a skládání v libovolných situacích několikrát denně. Vlastní složení zabere často méně jak 10 vteřin a kompaktní balíček složeného kola je hlavní přidanou hodnotou tohoto vysoce funkčního řešení. Na rám poskytuje výrobce 5-ti letou záruku. Velikost kola ve složeném stavu je (v mm): 585 š x 565 v x 270 h.

Pro kola Brompton nabízí výrobce dva typy rámů.

Oba jsou velmi odolné a jsou konstruovány pro každodenní používání. Odlehčený rám “SUPERLIGHT” používá titan pro přední vidlici a zadní stavbu rámu. Kromě snížení váhy nabízí toto provedení ještě vyšší tuhost rámu pro skutečně sportovní jízdu. Velikost kola ve složeném stavu (v mm): 585 š x 565 v x 270 h.
Standardní celoocelový rám “ALL-STEEL” OCELOVÝ RÁM – Na všech kolech Bromptons je používaná kvalitní ocel pro hlavní rám kola a sloupek řídítek. Ocel dodává rámu vysokou životnost pro potřeby opakovaného skládání kola (nedochází zde k únavě materiálu jako hlavnímu handicapu rámů hliníkových, které mají své limity v použití právě u mechanizmů skládacích kol a zkracují jejich životnost). Ocelová konstrukce také dodává potřebnou tuhost propojení mezi řídítky a pedály, což je zásadní pro dobrou manipulaci a jízdní vlastnosti kola. Celoocelová kola Brompton mají všechny části rámu vyrobeny z oceli.
Odlehčený rám “SUPERLIGHT” SUPERLEHKÝ RÁM – (úspora na váze kola 780g – 1050g, v závislosti na verzi) Tato super lehká volba nabízí snížení váhy a zvýšení tuhosti rámu kola a bude žádaná zvláště tehdy, kdy očekáváte pravidelné přenášení kola nebo jezdíte-li opravdu sportovním způsobem. Hlavní úspora spočívá v použití vysokopevností slitiny titanu namísto oceli, a to pro zadní stavbu, přední vidlici a dráty blatníků. Tuto sestavu doplňuje hliníkové provedení hlavového složení a odlehčení nábojů a drátů kol. Při tomto minimalistickém přístupu není na zadní stavbě držák na přichycení pumpičky.
Více o verzi SUPERLIGHT na stránkách výrobce.