Skládací kolo Brompton

Zrozeno pro město

Právě v rychlosti složení a snadné přenositelnosti kamkoliv a kdekoliv je hlavní síla, jedinečnost a užitná hodnota skládacích kol Brompton. Kola se výrazně vymykají z rodiny běžných skládacích kol svým způsobem skládání na třetiny do opravdu kompaktního balíčku, ve kterém se uvnitř schovají všechny “špinavé” mechanické části a technickým dotažením detailů.  Velký přesah ve funkčnosti a praktičnosti použití kol Brompton najdete v celé škále brašen a originálního příslušenství, které určitě oceníte při cestách do práce, na výlet, pro uložení do auta atd. Skládací kolo BROMPTON se stane vašim věrným společníkem, součástí vašeho “šatníku” a otevře vám nečekané obzory zdravějšího a příjemnějšího prožívání dne. S kolem BROMPTON můžete pohodlně do tramvaje, kanceláře, kufru automobilu či do hospody pod stůl, … Takže například: Začne-li pršet, stačí jen seskočit z kola a naskočit na autobus, či tramvaj.
Skládací kolo Brompton
Skládačka Brompton
Skládačka Brompton v autě
Skládací kolo Brompton v bytě

Kolo Brompton je světově  nejoblíbenějším skládacím kolem což dokazuje obrovské množství fanoušku a nadšených uživatelů.

Brompton má dokonce své vlastní Mistrovství světa.

Desetitisíce obyvatel na celém světě již podlehly kouzlu tohoto inženýrsko-designerského počinu. Skládací kolo BROMPTON je totiž nejkompaktnější kolo s přehazovačkou na světě, které je složené a rozložené za 10 vteřin bez potřeby jakéhokoliv nástroje. Kolo, které se vejde pohodlně do tramvaje, kanceláře či do hospody pod stůl ...

Kola značky Brompton se vyrábějí v Londýně již od roku 1975 a jezdí na nich lidé po celém světě, od Amsterdamu po Barcelonu, Hongkong, New York a Tokio. Toto kolo promění způsob, jakým cestujete městem. Dá vám volnost pohybu na kole a zanechá možnost v případě potřeby použít i jiný dopravní prostředek. Díky unikátnímu způsobu složení lze kolo vzít s sebou i do vlaku, metra nebo taxíku. Kolo lze umístit pod pracovní stůl nebo do šatny. A pokud chcete utéct z víru velkoměsta, stačí kolo pouze naložit do auta nebo  s ním dokonce cestovat v letadle. Kromě úspory času a úsměvu ve tváři získáte při svých cestách i pocit, že vás nic nezastaví. Brompton - stvořen do města a pro svobodu pohybu. Všechna kola Brompton se vyrábějí ručně a na zakázku. Sestavit si a simulovat kolo dle vlastních požadavků můžete na stránkách bikebuilder.brompton.com. O pomoc s vhodným výběrem kola se obraťte přímo na svého prodejce nebo distributora.

Brompton a design

Všechna jízdní kola Brompton mají stejnou geometrii rámu, která je výsledkem 35 let neustálých inovací a zlepšování odvíjejících se od prototypů, které zkonstruoval ve své ložnici již v roce 1975 Andrew Ritchie. Proces vývoje dnes zahrnuje více lidí a komplexní software, ale cílem stále zůstává vytvoření skvělého poměru kvality jízdy a kompaktní přenosnosti jako primární myšlenky konceptu. Při vývoji je mimo jiné kladen důraz na kontinuitu, takže prakticky všechny inovace jsou navrženy tak, aby se daly dodatečně aplikovat na desítky tisíc starších kol Brompton, které jsou dnes stále v provozu. Každé jízdní kolo Brompton se dá složit do malého balíčku o trochu většího, než jsou jeho kola, a to během 10 až 20 sekund. Komponenty jsou navrhovány tak, aby vyhovovaly tomuto unikátnímu skládání, které zajišťuje, že světla, kabely atd. nebudou poškozeny a při složení je řetěz a převody mimo dosah oděvů a zavazadel. Bez přečnívajících nebo uvolněných částí se složené kolo přenáší jako malý kufr.  

Skvělé jízdní vlastnosti 

Stejně pozoruhodná jako složení je i kvalita jízdy na kolech Brompton. Skvělá tuhost rámu spolu s pneumatikami, huštěnými na 110 PSI zajišťují,  že se úsilí šlapání do pedálů účinně převádí do odpovídající svižné jízdy, zatímco plnohodnotný rozvor zajišťuje stabilitu při vyšších rychlostech.   Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit Uložit