Mistrovství ČR a SR BROMPTON 2015 (FESTIVAL CYKLOSPECIALIT 2015)

Mistrovství ČR a SR BROMPTON 2015 (FESTIVAL CYKLOSPECIALIT 2015)

Festival CYKLOSPECIALIT 2015 5. ročník Festivalu Cyklospecialit proběhl opět na malebném místě u Janova Hradu v Lednicko-valtickém areálu. Předzvěst deštivého počasí a prodloužený víkend, který odvál řadu lidí na vzdálenější místa znamenal lehce zvýšenou hladinu stresu pro organizátory, nicméně ve finále akce proběhla zdařile bez deště a se slušnou účastí, kterou díky přidanému závodu koloběžek posílily zejména koloběžkářské kruhy. Pro pamětní medaile si přijelo celkem 67 závodníků. Z toho 43 v Mistrovství ČR a SR Brompton a 24 v závodu koloběžek. Další tradiční program festivalu, jako soutěž ve skládání kola Brompton, cyklokuriozity Martina Zehnala či originální domácí anglické dortíky, doplnilo letos skvělé vystoupení brněnského divadla KUFR a žonglérská dílna. První tři místa Mistrovství Brompton 2015 zůstala na tuzemské půdě.

Pro celkové prvenství a vítězství v mužské kategorii si s přehledem a takřka minutovým náskokem dojel již tradičně Ivo Petrouš, který nezaváhal ani v soutěži skládání kola Brompton, kde s časem 7,5 vteřin obhájil své prvenství i v těto disciplíně. Však má natrénováno z každodenního dojíždění Prahou! Prvenství v dámské kategorii si v závodě odnesla Iva Černá z Brna a nejrychlejší skládání kola předvedla Veronika Banasová. Nově přidaný závod koloběžek byl příjemným zpestřením a oživením akce a rychlost koloběžkových jezdců byla opravdu nevídaná. První Petr Mejsnar z BKG přijel do cíle průměrnou rychlostí kolem 25km/h! První koloběžkovou dámou se stala Šárka Waldhauserová před sestrami Legátovými, které si dojely pro další dva stupně vítězů.

Nápadité a krásně vyvedené byly letošní dresy, jak klasické gentlemanské, tak i ty lehce avangardní. Vítězství v klasické kategorii pánů nakonec vybojoval společenský oděv „šejka“ v podání maďarského závodníka Attily Takátse. Prvenství v dámách si již po několikáté připsala elegantní Dáša Heiland Trávníková z Divadla Kufr ve svých svatebních šatech. Cenu za avantgardní dres si připsala pestrobarevná „dívčí“ dvojice v podání Michala Niroda a Aleše Řeháka. Děkujeme všem závodníkům i návštěvníkům za skvělou atmosféru festivalu a odholání dojet i navzdory nepříznivé předpovědi. Odměnou bylo nám všem, že deště pominuly nad ránem a celá akce již proběhla relativně v suchu a pohodě!

Velký dík patří i celému týmu CYKLOSPECIALIT za přípravu akce a partnerům, kteří naplnily dárkové tašky pro závodníky. V neposlední řadě je třeba vyslovit velké poděkování městu Lednice a Zámku Lednice za opakovanou podporu akce a poděkování Leoši Tržilovi (ředitel KŘ Policie ČR Jmk)za bezpečný průjezd závodů městem a další pomoc při zajištění festivalu. Rovněž si ceníme trpělivosti a tolerance kastelánky Janova Hradu Dariny Horké.

Fotografie z akce: Radek Brunecký, WWW.BRUNECKY.COM

Výsledky 5. ročníku FESTIVALU CYKLOSPECIALIT a MČR BROMPTON 2015

A) Závod Mistrovství ČR a SR BROMPTON (8 Km)

Kategorie MUŽI:
1. místo Ivo Petrouš (čas 14 min 57 s) 2. místo Jakub Polášek (čas 15 min 51 s) 3. místo Tomáš Petrák (čas 16 min 32 s)

Kategorie ŽENY:
1. místo Iva Černá (čas 19 min 28 s) 2. místo Inna Stolyarčuk (čas 19 min 31 s) 3. místo Dagmar Heiland Trávníková (čas 19 min 43 s)

Nejstarší účastník závodu: Zdeněk Trávník (ročník 1952) dojel na 16. místě s časem 18 m 26 s!

SKLÁDÁNÍ KOLA BROMPTON:
1. místo muži Ivo Petrouš (čas 7,488 s) 1. místo ženy Veronika Banasová (čas 11,144 s)

MISS DRESS:
1. Gentleman Attila Takáts 2. Lady Dagmar Heiland Trávníková 3. Avantgarda Michal Niroda a Aleš Řehák

B) Závod KOLOBĚŽEK (8 Km)
Kategorie MUŽI:
1. místo Petr Mejsnar (čas 20 min 5 s) 2. místo Ladislav Mandelík (čas 20 min 30 s) 3. místo Petr Synovec (čas 21 min 15 s)

Kategorie ŽENY:
1. místo Šárka Waldhauserová (čas 20 min 50 s) 2. místo Alena Legátová (čas 22 min 55 s) 3. místo Petra Legátová (čas 25 min 30 s)