MČR BROMPTON a Festival CYKLOSPECIALIT 2014 – tisková zpráva


V pořadí již 4. ročník festivalu CYKLOSPECIALIT a Mistrovsví  ČR a SK Brompton i navzdory podmračenému počasí potvrdil svoji pevnou pozici v kalendáři akcí na jižní Moravě. K závodu se registrovalo celkem 53 závodníků. Mezi registrovanými bylo i 11 závodníků maďarské národnosti, 3 Italové a jeden Kanaďan.

Vzhledem k uzavření mostu směrem na Lednici, bylo nutné zvolit zkrácenou alternativní obousměrnou trasu. Toto omezení spolu s deštivým počasím v předchozích dnech připravilo technicky nejnáročnější trať z celého seriálu národních mistrovství BROMPTON a přičinilo se i o jeden nepříjemný pád, který se naštěstí obešel bez vážných zranění. Na trati dlouhé 7 km obhájil s časem 12:21 titul mistra ČR a SK Ivo Petrouš. Pořadím na dalších příčkách v mužské kategorii zamávala účast semknutého italského tříčlenného týmu a Italové obsadili 2-4 pozici v celkovém pořadí. V rámci tuzemské účasti vybojoval skvělou druhou příčku v těsném závěsu za Italy Tomáš Severa z brněnských Cyklospecialit. S desetivteřinovým zpožděním pak dosáhl na třetí pozici Zdeněk Hamšík z Prahy.

V dámské kategorii vybojovala s krásným časem 14:17 první místo Tereza Legová. Druhou příčku obsadila Dagmar Trávníková z Divadla Kufr a na třetí místo dosáhla Radka Melichaříková z Opavy.

Divácky atraktivní soutěž ve skládání kola BROMPTON na čas, která je pravidelně součástí doprovodného programu ukázala, že Ivo Petrouš - „harcovník Brompton šampionátů po Evropě“ nenechává věci náhodě a má skutečně natrénováno. S časem složení kola Brompton 6:72 s překonal všechny oficiálně zapsané rekordyz Mistrovství i národních šampionátů Brompton!

Závodníci neopoměli jedno ze soutěžních kritérií – společenský oděv a nápadité a slušivé kostými byly opět krásným spestřením atmosféry festivalu. První místo v kategorii „gentleman“ obsadil František Kantor z Brna v tradičním skotském oděvu. Nejlépe oblečenou dámou byla jmenována Dagmar Trávníková a s celkem nejvíce hlasů zvítězila v kategorii „výstřední oděv“ Zuzana Píchová z Tišnova v krásném převleku ala Robin Hood.

Odpoledne v krásném prostředí Lednicko – valtického areálu si užili všichni návštěvníci včetně těch nejmladších. Na místě probíhal oblíbený dětský závod terénních vozítek na dálkové ovládání. Odvážlivci všech věkových kategorií se již tradičně proháněli na nejpodivnějších „šlapostrojích“ Martina Zehnala a pro potěchu chuťových pohárků byly přichystány originální po domácku připravené anglické zákusky a dortíky. Aby soutěžení nebylo málo, proběhla v závěru festivalu bohatá tombola o hodnotné ceny.

Celý festival v již příjemně prosluněném podvečeru zakončil sólovým vystoupením muzikant Jaroslav Samson Lenk.

Děkujem Městu a Státnímu zámku Lednice a všem, kteří festival podpořili. Dík patří i všem závodníkům, návštěvníkům a divákům za skvělou atmosféru a těšíme se na vás opět na konci září 2015 (pravděpodobně 19.9. 2015) nebo již v srpnu na desátém výročním zájezdu na Mistrovství světa Brompton ve Velké Británii!

Za tým CYKLOSPECIALIT a ANGLICKÉ LEGENDY
Ondřej Brunecký

Foto: Radek Brunecký