Mistrovství světa BROMPTON 2013 (BWC 2013)

Ročník BWC 2013 byl opravdu nadupaný zážitky. Vzhledem k intenzivnímu programu s pozemním přesunem do jižní Anglie a nějakým tím zakempováním na trase se nakonec sešla skupina "otrlejších chlapíků". Celkem včetně mé maličkosti v roli organizátora 6 ks. Jak ukazuje výběr fotografií níže, zvládli jsme vidět a zažít festivalový Gent, pohlednicové Bruggy, Malebné pobřeží jižní Anglie, malebné francouzské Amiens a nezapomenutelný zážitek noční světelné show na katedrále v Remeši....

Vynikající byly i výsledky naší "reprezentace" na závodním okruhu v GOOD WOODu. O většinu skvělých umístění se zasloužil především Ivo Petrouš (mimo jiné první v národním šampionátu ČR a SK), který vybojoval nádherné třetí místo ve víceboji (hlavní závod BWC, sprint a eliminátor). V hlavním závodě se z 640 závodníků umístil na vynikajícím 13 místě. A na bednu to nakonec vybojoval v soutěži ve skládání s časem 8:45 s!

O skvělou zábavu se zase staral Franta Strnad, pracovně též nazývaný KARKULKA (viz fotografie). Jen o jednu příčli mu uniklo vítězství v nejlepším dresu, které nakonec sklidil "SIKH díky svým zlatým botám 🙂 František zase exceloval svým tanečním výstupem se svým  kolem Bromton u odpoledního čaje.

Všichni účastníci si zasloží velký dík za perfektní náladu a atmosféru akce a nám nezbývá než se těšit na mistrovsví ČR a další ročník mistrovství světa! MČR společně s festivalem CYKLOSPECIALIT proběhne v sobotu 28.9.! Pro další informace a aktuální datum ročníku 2014 sledujte naše stránky, či nám napiště ať si vás přidáme do adresáře, ať můžete být u toho!

Je vidět, že kola Brompron přitahují výjmečné i svérázné osobnosti a za celou historii co zájezd na BWC připravujeme byla akce vždy plná dobré nálady a zážitků....
Ondra Brunecký