Festival CYKLOSPECIALIT a MČR a SR BROMPTON 2018

V pořadí již 7. ročník festivalu CYKLOSPECIALIT v roce 2018 přinesl řadu změn. Asi nejzásadnější změnou bylo přenesení festivalu do příjemného prostředí Cyklosféry v břeclavském podzámčí. Skvělé zázemí a velký otevřený prostor krásně propojil veškeré aktivity a dodal programu na pohodové atmosféře a přehlednosti. Navzdory prognózám spíše opět „anglické“ předpovědi se počasí vydařilo opravdu skvěle, celý den tedy proběhl k maximální pohodě a spokojenosti všech – soutěžících, návštěvníků i organizátorů.

Velký úspěch kromě hlavního závodu zaznamenal turnaj v BIKE POLO na kolech Brompton, pod záštitou předsedy oficiálního bratislavského Polo klubu, který strhl velkou fandící vřavu, skandující především na podporu nakonec vítězného mužstva „trpaslíků“, ale i dalších týmů. Herec a komik Pavol Seriš rozesmál publikum svou stand up komedií na motivy nákupů v obchodním domě a celý den příjemně hudebně podbarvila mikulovská kapela JAZZ PETIT.

Naprosto výborná byla i nápaditá příprava závodních dresů, porota ve formě diváků měla těžký úkol rozhodnout a ocenit účastníky v soutěži THE BEST DRESS. Kromě standardních cen - nejlepší mužský a ženský závodně společenský dres - bylo předáno ocenění za extravagantní pojetí nevěsta a ženich v jednom a oceněn byl i stylově vyladěný rodinný tým včetně dětských převleků.

Výsledky závodu přinesly velké překvapení. V mužské kategorii dlouhodobě úřadující mistr ČR Ivo Petrouš skončil na třetím místě. Zlato získal Jakub Polášek z Ostravy a druhou pozici obhájil pro slovenský tým Cyklospecialit Dušan Sivý. Nutno podotknout, že Ivo Petrouš spadá technicky již do kategorie „veterán“ (nad 60 let), tedy třetí místo je opravdu více než výborné umístění. V ženské kategorii dojela na prvním místě maďarská závodnice Réka Ökördi, následována Veronikou Macečkovou a Dášou Heiland Trávníkovou. Národní Mistryní ČR, která by měla reprezentovat české barvy na mistrovství světa v Anglii 2019, se tedy stala Veronika Macečková.

Divácky atraktivní soutěž ve skládání kola Brompton přinesla nový oficiální český rekord, kdy Ivo Petrouš složil kolo Brompton v rekordním  čase 5:85 vteřiny!

Poděkování patří Cyklosféře za skvělé jídlo a zázemí a Městu Břeclav pod taktovkou Lenky Černé za fantastickou podporu a zajištění výborných technických podmínek pro závod. Těšíme se na tuto skvělou spolupráci opět za rok!

Ondřej Brunecký
„ředitel festivalu“ 🙂


Autor fotografií RADEK BRUNECKÝ